LOGO TASARIM YARIŞMASI SONUÇLANDI

LOGO TASARIM YARIŞMASI SONUÇLANDI

27 Ekim – 22 Kasım 2021 tarihleri arasında duyurusu yapılan Logo Tasarım Yarışması sonuçlandı. Yarışmaya ilgi gösteren tüm katılımcılara teşekkür ederiz. Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnovasyon Merkezi’ni en iyi şekilde temsil edeceği düşünülen ve çeşitli platformlarda kullanılacak olan logo jüri üyeleri tarafından belirlenmiştir.

Ödül kazanan logoyu tasarlayan yarışmacı;

– Gültekin GÜRKAN (Gürsu Zafer Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni)

Bilimde kullanılan sonsuzluk sembolü çalışmamın esin kaynağı olmuştur. Sonsuzluk, bir şeyin ömür boyu süreceğini ifade etmek amacıyla yaygın olarak kullanılır. Şekil olarak başlangıcı ve sonu olmayan bükülmüş bir şerit olarak düşünülen yan sekiz rakamı şeklindedir. Sonsuzluk simgesinin sol tarafındaki oval şekil Türk El Sanatları motifinden ilham alınarak geçmişten geleceğe bağ kurulmuştur. Sonsuzluk ve geleneksel el sanatları motifi, çalışmamda yeni ve farklı bir sonuç olarak sunulmuştur.
İnovasyon var olan bir ürünün daha etkin hale getirilmesi değil midir? Logo çalışmamda sonsuzluk sembolünün kullanılmasıyla bir bakıma inovasyon yapılmıştır. İşaret aynı zamanda inovasyonun sürekli olduğu vurgulamaktadır.
Bursa İnovasyon Merkezi için özgün ve inovasyona uygun logo çalışması yapılmıştır.