GİRİŞİMCİ ÇOCUKLAR FUARDA

GİRİŞİMCİ ÇOCUKLAR FUARDA

Bursa İnovasyon Merkezi ve Büyükşehir Akıllı Şehircilik ve İnovasyon Daire Başkanlığı iş birliği ile Girişimci Çocuklar Fuarda etkinliği 10 Mart 2024’ te Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde Hüdavendigar Salonunda gerçekleşti. Etkinliğin açılışını Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu katılımcı çocuklarla kurdele keserek yaptı.

Fuarda elli stantta, dokuz ilçeden 214 ilkokul ve ortaokul öğrencisi yer aldı. Öğrenciler aldıkları girişimcilik eğitimlerinin ardından girişim planlarını hazırladılar. Üretim aşamasında melek yatırımcı rolü oynayan Büyükşehir Belediyesi her ekibe 1000 TL destek sağladı. Böylece çocuk girişimcilerimiz üretime başladılar. Fuarda ürün çeşitliliği göz doldurdu.

 İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu konuşmasında, öğrencilerin girişimci ruhlarını ortaya çıkarmak ve üretkenliklerini artırmanın önemine değindi. Bu tür etkinlikler ile çocukların sosyalleşmesini ve girişkenliklerine katkı sağlamaya çalıştıklarını belirten Alireisoğlu, tüm öğrencilere ve velilerine katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Girişimciliğin hayatta başarılı olmanın en önemli noktalarından biri olduğuna vurgulayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da “Sevgili çocuklar, Bursa bir sanayi şehri, ekonomi ve girişimci şehri. Sizler de geleceğin iş insanlarısınız. Bu manada bir çaba göstererek başarıya ulaşmanız çok önemli. Bu etkinlik de sizler için önemli bir tecrübe” şeklinde konuşarak çocuklara tavsiyelerde bulundu. Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Alinur Aktaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, daha sonra stantları gezerek öğrencilerin kendi ürettikleri ürünlerden satın aldı.