ÇOCUK GİRİŞİMCİ ZİRVESİ

ÇOCUK GİRİŞİMCİ ZİRVESİ

ÇOCUK GİRİŞİMCİ ZİRVESİ

Girişimciliğe merak duyan yetişkinler için alanında uzman konuşmacılarımız Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Muradiye Salonunda aşağıdaki sunumları gerçekleştirdi. Zirvenin açılışını İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Ahmet Ali Reisoğlu gerçekleştirdi.

Emel Cömert (Çocuk Gelişimci, Aile Danışmanı, MYK Belgeli Uzman Koç)
Girişimci Çocuk Yetiştirmede Anne Baba Tutumları

Tufan Ata Türkyılmaz (Yazar, Girişimci Mentoru)
Yeni Nesilde Girişimcilik

Güven Karaöz (İnovasyon Tasarımcısı),Yeni Ekonomi ve Geleceğe Hazırlık

Konuşmacılar özellikle şu konuların altını çizdi: Anne ve babaların çocuklarına karşı sergilediği tutumlar, onların girişimcilik potansiyelini şekillendirir. Özgüven, risk alma yetisi ve yenilikçilik, girişimcilikle ilişkilidir. Ebeveynler, çocuklarına bu özellikleri destekleyen bir ortam sunmalı ve onları cesaretlendirmelidir.
Teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde, yeni nesil girişimciler için farklı fırsatlar ve zorluklar vardır. Anne ve babalar, çocuklarına dijital beceriler kazandırmalı, yaratıcılığı teşvik etmeli ve iş dünyasının dinamiklerini anlamalarına yardımcı olmalıdır.
Dijital dönüşüm, sürdürülebilirlik ve küreselleşme gibi faktörler, yeni nesil ekonomiyi şekillendiriyor. Anne ve babalar, çocuklarına bu konularda bilinç kazandırmalı, finansal okuryazarlık eğitimi vermelidir. Aynı zamanda, çocuklarına etik değerleri benimsetmeli ve toplumsal sorumluluk bilinci aşılamalıdır. Ayrıca geleceğin meslekleri konusunda da yol gösterici olabilmelidir.