İNOVATİF GİRİŞİMCİ ÖĞRENCİ TOPLULUĞU İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

İNOVATİF GİRİŞİMCİ ÖĞRENCİ TOPLULUĞU İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

Öğrenci ve öğretmenlerin yaratıcı fikirleri desteklenerek, katma değerli ürün ve hizmetlere dönüştürüldüğü, girişimcilik ekosistemi oluşturulmasına fırsat veren “Bursa İnovasyon Merkezi” Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından BEBKA (Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı) iş birliği ile yürütülmektedir.

Bursa İnovasyon Merkezi’nde
– Fikir Geliştirme Atölyesi
– Ürün Geliştirme (Prototipleme) Atölyeleri
– Eğitim Sınıfları
– Girişimcilik ve Patent Ofisi
– TV (Video Çekim) Stüdyosu
– Toplantı Salonları
– Kafeterya
alanları bulunmaktadır.

Amaç ve Kapsam: Bursa İnovasyon Merkezi’nde İnovatif Girişimci Öğrenci Topluluğu kurularak; yenilikçi ve geleceğin fark yaratanı olacak öğrencilerin farklı yeteneklerdeki diğer öğrencilerle takım olabilecekleri ve birlikte iş yapabilme becerilerini geliştirecekleri bir ortam oluşturulması hedeflenmiştir. Öğrencilerin birlikte yeni fikirler geliştirdikleri, tasarladıkları, ürettikleri ve uzman deneyimlerinden faydalandıkları bir öğrenme topluluğunun içinde bulunmaları gelecek kariyerlerine ve hedeflerine ulaşmalarında yardımcı olacaktır.

Bu kapsamda merkeze bağlı ilçelerdeki ortaokul ve lise düzeyindeki resmi okullarda bireysel veya arkadaşlarıyla bilim, sanat, teknoloji konularında (fen bilimleri, matematik, müzik, grafik tasarım, animasyon, dijital oyun, robotik kodlama, web tasarım vb.) başlangıç, orta veya ileri seviyede çalışmalar yapan ve bu çalışmalarını geliştirmek isteyen öğrenciler için İnovatif Girişimci Öğrenci Topluluğu kurulacaktır.

Topluluğa katılan öğrencilere hafta içi online hafta sonu yüz yüze girişimcilik becerileri eğitiminin yanı sıra görsel tasarım, 3D tasarım, animasyon, robotik kodlama, yapay zekâ, mobil uygulama ve oyun geliştirme, sanal gerçeklik eğitimi gibi teknolojik becerileri geliştirecek programları içeren atölyeler düzenlenecektir. Ayrıca iş dünyasından ve üniversitelerden uzmanlarla tecrübe paylaşım seminerleri gerçekleştirilecektir.

Hedef Kitle: Ortaokul ve Lise Öğrencileri

Başvurmak için aşağıdaki formu doldurup varsa çalışmalarınıza ait belgelerinizi, fotoğraf yada video dosyalarını inovasyon16@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

>>>> Başvuru Formunu Doldurmak İçin Tıklayınız <<<<