GİRİŞİMCİ ÇOCUKLAR PAZARDA

GİRİŞİMCİ ÇOCUKLAR PAZARDA

Öğrencilerin erken yaşta iş birliği içinde çalışabilmeleri, girişimcilik süreçlerini yaşayıp bir ürün üretebilmeleri, kurulacak pazarda satabilmeleri, Bursa’da girişimcilik ekosisteminin geleceğine katkı sağlayabilmeleri amacıyla Girişimci Çocuklar Pazarda faaliyeti yapılması planlanmıştır. Faaliyet kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesi Akıllı Şehircilik ve İnovasyon Daire Başkanlığı ile iş birliği yapılarak destek alınmıştır.

Hedef Kitle: İlkokul 3. , 4. sınıf öğrencileri ve ortaokul öğrencileri

Faaliyet Son Başvuru Tarihi: 30 Ekim 2023

ÖNEMLİ NOT!!! Başvuru formuna yönlendiren bağlantı linki sayfanın en altındadır.
Lütfen, başvuru yapmadan önce “Başvuru Koşullarını” dikkatlice okuyunuz.

FAALİYETE BAŞVURU KOŞULLARI

 1. Öğrenciler, gıda ürünleri dışında pazar için ne üretip satacağına ya da nasıl bir hizmet sunacağına kendileri karar verecektir.
 2. Öğrenciler okullarında en az üç en fazla beş kişiden oluşan bir ekip ve süreci takip edecek bir danışman öğretmenle başvuru yapabileceklerdir.
 3. Karışıklık yaşanmaması için başvuru formu, danışman öğretmen gözetiminde ya da öğrencilerin yanıtlarına göre öğretmen tarafından doldurulmalıdır.
 4. Başvuru yapan öğrenciler ekip halinde tek bir form doldurmalıdır.
 5. Başvuru yapan öğrenciler ikinci bir iş fikri ile tekrar başvuru yapamaz.
 6. Danışman öğretmen isterse birden fazla ekibe danışmanlık yapabilir.
 7. Başvurular sürenin bitiminde Bursa İnovasyon Merkezinin oluşturduğu komisyon tarafından değerlendirilecektir. Değerlendirme sonucunda seçilecek 50 girişimci takımı https://www.bursainovasyonmerkezi.com/ sitesinden 10 Kasım 2023 tarihinde duyurulacaktır.
 8. Belirlenen 50 girişimci takım Bursa İnovasyon Merkezinin hazırladığı “Girişimciliğe İlk Adım” eğitim programına dâhil edilecektir. Eğitimler okul saati dışında çevrim içi yapılacaktır.
 9. Bursa Büyükşehir Belediyesi belirlenen 50 girişimci takıma üretim aşamasında kullanmak üzere bir defaya mahsus 1000 TL (her ekip için ayrı ayrı) başlangıç sermayesi desteği verecektir. Başlangıç sermayesi danışman öğretmenlere teslim edilecektir.
 10. Girişimci takımlara Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde ilki Mart ayında, ikincisi Nisan ayında olmak üzere iki defa satış yapma olanağı sunulacaktır.
 11. Girişimci takımlar satış sonrası elde edecekleri kazançlarını nasıl kullanacaklarına kendileri karar verecektir.
 12. Başvuru için ilgili form Bursa İnovasyon Merkezinin web sitesindeki başvurular/öğrenci programları alanından 30 Ekim 2023 Pazartesi gününün bitimine kadar doldurulmalıdır.
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı gcpsurec-724x1024.jpg

BAŞVURU SÜRECİ TAMAMLANMIŞTIR.