TEKNOFEST 2022 Sömestir Kampı

TEKNOFEST 2022 Sömestir Kampı

Toplumda teknolojiye olan ilgiyi artırmayı ve Türkiye’nin milli teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan TEKNOFEST, birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivalidir. TEKNOFEST kapsamında çeşitli disiplin ve kategorilerde teknoloji yarışmaları düzenlenmektedir. 2022 yılında gerçekleştirilecek yarışma başvuru süreci başlamış bulunmakta ve ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde öğrencilerin katılabileceği kategoriler yer almaktadır.

Bu kapsamda Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimi İnovasyon Merkezi tarafından 01-02-03 Şubat 2022 tarihlerinde ekte belirtilen program doğrultusunda “TEKNOFEST 2022 SÖMESTİR KAMPI” başlıklı eğitim ve atölye programı BEBKA ve ilimiz üniversiteleri iş birliğiyle hazırlanmıştır. Kamp programının amacı; TEKNOFEST kapsamında düzenlenecek yarışmalara katılmak isteyen öğretmenlere yönelik tecrübe paylaşım semineri ve uygulamalı proje hazırlama eğitimleri düzenleyerek öğretmenlerin bilgi ve farkındalık düzeylerini artırmaktır.

Bu doğrultuda etkinliğe katılmak isteyen öğretmenlerin aşağıda belirtilen başvuru linkindeki formu 27 Ocak 2022 tarihi saat 17.00’ye kadar doldurması gerekmektedir.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Önemli Not: Yukarıda belirtilen program doğrultusunda 01 Şubat 2022 tarihinde TEKNOFEST kapsamında düzenlenecek yarışmalarla ilgili bilgilendirme semineri düzenlenecektir. Seminer haricinde 02 ve 03 Şubat 2022 tarihlerinde üniversite ve lise düzeyinde önceki yıllarda dereceye girmiş projelerin danışmanları ve takım liderleri ile yapılacak uygulamalı proje hazırlama eğitimlerine ve tecrübe paylaşımına katılmak istiyorsanız başvuru formunda ilgili soruda ayrıca bu durumu belirtmeniz gerekmektedir.

Kontenjanlarımız 150 kişi ile sınırlı olduğu için eğitime katılacaklar, başvurular arasından başvuru önceliği ile farklı ilçe ve okullardan belirlenecektir. Eğitime kabul edilen başvuru sahipleri ile mail yoluyla iletişime geçilecektir.

SORULARINIZ VE ÖNERİLERİNİZ İÇİN: inovasyon16@gmail.com e-posta adresinden veya 0 224 504 13 87 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.