BÜTÇESİNİ BİLEN ÇOCUKLAR VE GENÇLER

BÜTÇESİNİ BİLEN ÇOCUKLAR VE GENÇLER

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve FODER (Finansal Okuryazarlık Derneği) iş birliğiyle Tutum, Yatırım ve Türk Mallar Haftası (12 – 18 Aralık) kapsamında öğrencilerin finansal konularda farkındalık sağlamaları amacıyla çevrimiçi finansal okuryazarlık eğitimi yapılması planlanmıştır. Hedef çocuklara ve gençlere parayı nasıl yöneteceklerini eğlenceli ve interaktif etkinlikler yoluyla öğreterek finansal bilinci artırmaktır.

Finansal okuryazarlık, kişinin para kullanma ve yönetimi hakkında bilgiyle değerlendirme yapması ve etkili karar verme yetisidir. Başka bir ifade ile finansal okuryazarlık, bireylerin gelirlerini, birikim ve yatırımlarını akıllıca değerlendirip, bütçelerini doğru yönetebilme yetkinliğine sahip olabilme durumu şeklinde de tanımlanabilir. (FODER) Çocukların ve gençlerin erken yaşlardan itibaren akıllıca harcama alışkanlıkları edinmeleri ve öğrenmeleri ilerleyen yıllarda karşılaşabilecekleri finansal dışlanmayı önleme ve parayı yönetmelerinde anahtar beceriler kazanmaları bakımından önemlidir.

Bu kapsamda 15 Aralık 2021 tarihinde saat 20.00’de çevrimiçi ortamda FODER eğitmenleri tarafından ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik “Bütçesini Bilen Çocuklar ve Gençler” başlıklı eğitim düzenlenecektir. Eğitim zoom ortamında gerçekleştirilecek olup, ID ve şifre başvurudan sonra başvuru formunda belirtilen e-posta adreslerine iletilecektir.

Çevrimiçi eğitime aşağıda sizin için uygun olan başvuru linkine tıklayarak katılabilirsiniz.

Ortaokul Öğrencileri İçin Başvuru Formu: https://forms.gle/pXSUALBWf5KRLXCf8

Lise Öğrencileri İçin Başvuru Formu: https://forms.gle/VBoaKubejspYLxP26