Tinkercad İle 3D Modelleme ve Tasarım (Temel Seviye)

Tinkercad İle 3D Modelleme ve Tasarım (Temel Seviye)

Çocuklar için ideal olan bu bilgisayar tasarımı kursuyla öğrenciler Tinkercad ile 3D tasarımın ve baskının muhteşem dünyasını keşfediyor.

Bu kurs, ilkokul ve ortaokul öğrencileri için 3D ve 3D baskının temellerine bir giriş sunar. Öğrenciler uygulamalı alıştırmalarla çalışır ve tasarımlarını oluşturmak için bilgisayar destekli tasarım (CAD) yazılımını nasıl kullanacaklarını öğrenirler. Harika modeller oluşturmak için ihtiyaç duydukları yazılım araçlarını öğrenerek bol bol alıştırma yoluyla yönlendirilirler. Bu kursta öğrenciler, 3B tasarımlar oluşturmak ve depolamak için kendi ücretsiz Tinkercad hesaplarını oluşturmayı öğrenirler. Yazılımın arayüzündeki işlevleri ve komutları tanımlayıp kullanırlar ve şekilleri uzayda serbestçe hareket ettirmeyi, döndürmeyi ve ayarlamayı öğrenirler. Öğrenciler ayrıca, ayrıntılı modeller oluşturmak için bir dizi şekli birlikte gruplandırmayı ve 3D baskı için dışa aktarılacak dosyaları hazırlamayı öğrenirler.

Bu kursta geliştirilen becerilerden bazıları şunlardır: yaratıcılık, analitik ve mekansal düşünme, problem çözme, teknik tasarım ve proje planlama.

Kurs İçeriği:

– Tasarıma Giriş ve Boyut Kavramı
– 3 Boyutlu Tasarım
– 3 Boyutlu Yazıcılar ve Kullanım Alanları
– Tinkercad Uygulaması Tanıtım ve Giriş
– Tinkercad Tasarım Araçları
– Modelleme
– Şekil Gruplandırma ve Şekil Oyma
– Örnek Modelleme Çalışmaları Yapma
– 3D Yazıcı Kullanımı
– Bitirme Projesi

Eğitmen: Selim ÇELİK

Hedef Kitle: Ortaokul 5., 6., 7. ve 8. Sınıf öğrencileri
Kursun Başlama Tarihi: 21.10.2023
Eğitim Başlama Saati: 13:00
Kurs Süresi: 10 Hafta
Kontenjan: 20 Öğrenci

ÖNEMLİ NOT: Kontenjan 20 kişi ile sınırlı olup, başvurunun fazla olması durumunda katılımcılar başvurular arasından Birimimizin belirlediği kriterler doğrultusunda belirlenecektir. Etkinliğe kabul edilen katılımcılarla iletişime geçilecek ve mesajlaşma grubu kurulacaktır. Program yüz yüze etkinlik olarak Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnovasyon Merkezi’nde düzenlenecektir. Öğrencilerin İnovasyon Merkezine gelmesinden ve etkinlik sonrasında ayrılmalarından velileri sorumludur. Ayrıca öğrenciler yeme-içme faaliyetlerinden kendileri sorumludur.

Eğitim Yeri: Işıktepe OSB Mh. Arıtma Cd. No:12 (BEBKA Binası) Nilüfer/BURSA

(Toplu ulaşımı kullanmak isteyenler Küçük Sanayi veya Organize Sanayi metro durağından 35/S nolu ring otobüsleri ile ulaşım sağlayabilir.)

SORULARINIZ VE ÖNERİLERİNİZ İÇİN: inovasyon16@gmail.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formunu Doldurmak İçin Tıklayınız!