C# PROGRAMLAMA DİLİ EĞİTİMİ

C# PROGRAMLAMA DİLİ EĞİTİMİ

Eğitimi tamamlayan öğrenciler;

C# programlama yazılımı çalışma ortamı kullanmayı ve bir projeyi nasıl oluşturacağını, tanımlama kurallarını dikkate alarak değişkenleri ve temel veri türlerini kullanmayı, işlem önceliğine göre aritmetiksel operatörleri kullanmayı, yazım kurallarına dikkat ederek şart ifadelerini kullanmayı, mantıksal operatörleri öncelik sırasına uygun kullanmayı, yazım formatına dikkat ederek döngü yapılarını kullanmayı, dizi tanımlama kurallarına dikkat ederek dizileri kullanmayı, koleksiyon sınıflarının farklarına göre kullanmayı, ihtiyaca uygun sınıf tanımlaması yapmayı, tanımlama adımlarına dikkat ederek metotları tanımlamayı, form oluşturmayı, istenilen özellik ve içerikteki iletişim kutularıyla çalışmayı öğrenirler.

Kurs İçeriği:
– Çalışma Ortamı ve Temel İşlemler
– Karar ve Döngü Yapıları
– Diziler ve Koleksiyonlar
– Sınıflar (Class)
– Form Uygulamaları

Eğitmen: Eniz ÖZGÜR

Hedef Kitle: Lise  9., 10. ve 11. Sınıf Öğrencileri

Kursun Başlama Tarihi: 22.10.2023
Eğitim Saatleri: Her Pazar 13:00
Kurs Süresi: 10 Hafta
Kontenjan: 20 Öğrenci

ÖNEMLİ NOT: Kontenjan 20 kişi ile sınırlı olup, başvurunun fazla olması durumunda katılımcılar başvurular arasından Birimimizin belirlediği kriterler doğrultusunda belirlenecektir. Etkinliğe kabul edilen katılımcılarla iletişime geçilecek ve mesajlaşma grubu kurulacaktır. Program yüz yüze etkinlik olarak Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnovasyon Merkezi’nde düzenlenecektir. Öğrencilerin İnovasyon Merkezine gelmesinden ve etkinlik sonrasında ayrılmalarından velileri sorumludur. Ayrıca öğrenciler yeme-içme faaliyetlerinden kendileri sorumludur.

Eğitim Yeri: Işıktepe OSB Mh. Arıtma Cd. No:12 (BEBKA Binası) Nilüfer/BURSA

(Toplu ulaşımı kullanmak isteyenler Küçük Sanayi veya Organize Sanayi metro durağından 35/S nolu ring otobüsleri ile ulaşım sağlayabilir.)

SORULARINIZ VE ÖNERİLERİNİZ İÇİN: inovasyon16@gmail.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz

Başvuru Formunu doldurmak için tıklayınız.