İLKOKULLARDA GİRİŞİMCİ ÇOCUK KULUBÜ KURULUYOR

<strong>İLKOKULLARDA GİRİŞİMCİ ÇOCUK KULUBÜ KURULUYOR</strong>

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnovasyon Merkezi, girişimcilik becerilerinin küçük yaşlarda kazandırılmasına yönelik ilkokullarda “Çocuk Girişimci Kulübü” açılmasını hedefledi. Bu nedenle 8 Eylül 2022 tarihinde gönüllü öğretmenlerin katılımıyla merkezde tanıtım toplantısı düzenledi. Tanıtım toplantısına il milli eğitim şube müdürleri Mahmut Karakaya, Ömer Karaca ve 30 farklı ilkokuldan 65 öğretmen katıldı.

Toplantıya katılan öğretmenlerimize, İnovasyon Merkezi tanıtıldıktan sonra grup çalışması ile yaratıcılık süreçlerini deneyimledikleri etkinlikler yaptırıldı. Yapılan etkinlikler üzerinden kulüpte amaçlanan beceriler ve faaliyet süreçleri hakkında bilgi verildi.

Kulüp etkinlikleri: zihin egzersizleri, yaratıcı düşünme problemleri, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ve girişimciliğe ilk adım süreçlerini yaşatacak çalışmalar içeriyor. Etkinliklerin tamamı ve yıllık çalışma planı İnovasyon Merkezi tarafından hazırlandı, ilgi duyan öğretmenlerle paylaşıldı. Yıl boyunca sürecek etkinliklere Bursa İnovasyon Merkezi destek vermeye devam edecek.