Girişimci Çocuk Kulübü Bilgilendirme Toplantısı

Girişimci Çocuk Kulübü Bilgilendirme Toplantısı

Bireylerin, hayat boyu öğrenimin önemli bir unsuru olan girişimcilik temel yetkinliğini kazanmasında eğitimin rolü çok büyüktür. Girişimcilik nitelikleri, herkesin 21. yüzyılın çeşitli zorluklarıyla başa çıkmak için öğrenmesi gereken becerilerdir. Ülkemizdeki girişimci becerilere sahip insan oranının artması için girişimcilik eğitimlerine çok erken, ilkokul ve ortaokul düzeyinde başlanması gerekmektedir. Bir şey üretme ve değer yaratma bakış açısının ilkokula kadar indirilmesi gerektiği düşünülmektedir.

Bu doğrultuda İnovasyon Merkezi koordinesinde girişimcilik becerilerinin küçük yaşlarda kazandırılmasına yönelik ilkokul 3. sınıf düzeyinde “Girişimci Çocuk Kulübü” faaliyet programının gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir. Serbest Etkinlikler ders saatinde uygulanacak yıllık faaliyet programı kapsamındaki eğitim ve etkinlik içeriklerinin tamamı İnovasyon Merkezi ekibi tarafından hazırlanmış olup, konuya ilgi duyan ve gönüllü olarak kulüp çalışmasını yapmak isteyen öğretmenlerimizle paylaşılacak ayrıca yıl boyunca öğretmenlerimiz çocuklar için girişimcilik kapsamında ihtiyaç duydukları konularda desteklenecektir.

Bu kapsamda 08 Eylül 2023 tarihinde 14.30 – 16.00 saatleri arasında İnovasyon Merkezinde 2023-2024 eğitim-öğretim yılında ilkokul 3. sınıf okutacak öğretmenlere yönelik Girişimci Çocuk Kulübü Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirilecektir. Toplantıya katılmak isteyen öğretmenlerin en geç 06 Eylül 2023 mesai saati bitimine kadar aşağıdaki bağlantıda yer alan formu doldurmaları gerekmektedir.

Başvuru formunu doldurmak için tıklayınız!

Etkinlik Tarihi: 08 Eylül 2023 Cuma

Etkinlik Saati: 14.30 – 16.00

Etkinlik Yeri: Bursa İl MEM İnovasyon Merkezi

Etkinlik Adresi: Işıktepe OSB Mh. Arıtma Cd. No:12 (BEBKA Binası) Nilüfer/BURSA