Fikirden Ürüne Girişimcilik Yolculuğu Atölyesi (İlkokul Öğrencileri İçin)

Fikirden Ürüne Girişimcilik Yolculuğu Atölyesi (İlkokul Öğrencileri İçin)

Günümüzde her lise ve üniversite bünyesinde en az bir girişimcilik kulübü kuruluyor. İnovasyon, girişimcilik ve teknoloji kelimelerinin her yerde bir arada kullanıldığına  şahit oluyoruz. Ayrıca ülkemizin her bir yanında girişimcilere destek veren hızlandırıcı programların ve girişimcilik etkinliklerinin sayısının hızla arttığını görüyoruz.

Bursa İnovasyon Merkezi olarak bu kadar önemli ve gerekli bir konunun daha erken yaşlarda öğretilmesi gerektiğine inanıyoruz. Atölyemizde öğrencilerin yaratıcılık, yenilikçilik, girişimcilik alanında bilgi ve becerilerinin arttırılarak, erken yaştan itibaren girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılmasını sağlamayı amaçlamaktayız. Aşağıda eğitim programının detaylarına ve nasıl uygulanacağına ilişkin açıklamalara yer verilmiştir.

Eğitimin Amacı: 

Öğrencilerin yaratıcılık, yenilikçilik, girişimcilik alanında bilgi ve becerilerinin arttırılarak, erken yaştan itibaren girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılmasını sağlamayı amaçlamaktayız.

Kurs İçeriği:


– Yaratıcı fikirler geliştirme
– Yaratıcı zihin egzersizleri
– Kendini ifade edebilme
– Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri
– Tasarım odaklı düşünme
– Kişisel SWOT analizi
– Proje üretme
– Pazar araştırması
– Girişim planı hazırlama
– Marka ve logo tasarlama
– Pazarlama stratejileri
– Fikrini sunma

Eğitmen: Serap AKA

Hedef Kitle: İlkokul 3. ve 4. Sınıf öğrencileri

Kursun Başlama Tarihi: 22.10.2023

Eğitim Başlama Saati: Her Pazar 10.30

Kurs Süresi: 5 Hafta

Kontenjan: 20 Öğrenci

ÖNEMLİ NOT: Kontenjan 20 kişi ile sınırlı olup, başvurunun fazla olması durumunda katılımcılar başvurular arasından Birimimizin belirlediği kriterler doğrultusunda belirlenecektir. Etkinliğe kabul edilen katılımcılarla iletişime geçilecek ve mesajlaşma grubu kurulacaktır. Program yüz yüze etkinlik olarak Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnovasyon Merkezi’nde düzenlenecektir. Öğrencilerin İnovasyon Merkezine gelmesinden ve etkinlik sonrasında ayrılmalarından velileri sorumludur. Ayrıca öğrenciler yeme-içme faaliyetlerinden kendileri sorumludur.

Eğitim Yeri: Işıktepe OSB Mh. Arıtma Cd. No:12 (BEBKA Binası) Nilüfer/BURSA

(Toplu ulaşımı kullanmak isteyenler Küçük Sanayi veya Organize Sanayi metro durağından 35/S nolu ring otobüsleri ile ulaşım sağlayabilir.)

SORULARINIZ VE ÖNERİLERİNİZ İÇİN: inovasyon16@gmail.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

Başvuru Formunu doldurmak için tıklayınız.