DEĞİŞİMİ BAŞLAT SOSYAL ETKİ YARAT

DEĞİŞİMİ BAŞLAT SOSYAL ETKİ YARAT

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bursa İnovasyon Merkezi olarak çevresinin farkında olan, ihtiyaç ve problemleri gören, çözüm üreten, var olan potansiyelini kullanarak değişimi başlatan, sorumluluk alan, bilinçli bireyler yetiştirmek, yeteneklerini keşfedebilecekleri alanlar açmaya katkı sağlamak amacıyla lise öğrencilerini harekete geçmeye çağırdığımız Değişimi Başlat Sosyal Etki Yarat programını hayata geçirdik. Program kapsamında Çamlıca Anadolu Lisesi İnovasyon Takımı öğrencileri ve Hakan Yutkun Anadolu lisesi öğrencileri yarıyıl tatilinde atölyeler gerçekleştirdiler. Çamlıca Anadolu Lisesi öğrencileri ilkokul öğrencilerine “Kayakçı Robot”,  ortaokul öğrencilerine “Yapay Zekâ ile Tanışıyorum” atölyeleri yaptılar.

Hakan Yutkun Anadolu Lisesi öğrencileri ise okul öncesi öğrencilerine “Maskemi Tasarlıyorum” ve “Kumbaramı Tasarlıyorum” atölyeleri yaparak merkezimizde daha küçük yaş gruplarının da ağırlanmasını sağladılar.

Yeşilyayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri 21 Şubatta “Tasarla Çalıştır” atölyesini Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinin hastane sınıfında gerçekleştirdiler. Öğrencilerimiz böylece erken yaşta teknoloji ve tasarım konusunda deneyim sahibi olurken atölyeyi gerçekleştiren lise öğrencilerimizde bilgi ve yeteneklerini paylaşarak sosyal sorumluluk ve toplum hizmeti yapmanın hazzını yaşadılar.

Öğrencilerimize ve onlara eşlik eden danışman öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Merkezimizde bu çalışmalar yıl boyunca devam edecek olup isteyen tüm lise öğrencileri fikirlerini paylaşmak üzere bizimle iletişime geçebileceklerdir.