22 GİRİŞİMCİ KADIN GENÇLERLE BULUŞTU

22 GİRİŞİMCİ KADIN GENÇLERLE BULUŞTU

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü İnovasyon Merkezi tarafından hazırlanan BEBKA ve BUİKAD (Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği) iş birliğinde düzenlenen “2022 Yılında 22 Girişimci Kadın Gençlerle Buluşuyor” konulu program Bursa İnovasyon Merkezinde gerçekleştirildi.

Programa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu Ayyıldız, BEBKA Genel Sekreter Doç. Dr. M. Zeki Durak, BUİKAD Başkanı Oya Eroğlu, İl Millî Eğitim AR-GE biriminden Sorumlu Şube Müdürü Mahmut Karakaya, Bursa Valiliği AB Proje ve Dış İlişkiler Koordinatörü Dr. Arzu ERDİ, BUİKAD temsilcileri, farklı sektörlerden girişimci kadınlar, 20 okuldan 25 öğretmen ve 100 lise öğrencisi katıldı.

Zeki Müren Güzel sanatlar Lisesinin müzik dinletisi ile başlayan söyleşide tutkusu ile becerisini birleştiren 22 kadın girişimci bilgi ve tecrübelerini gençlerle paylaştı. Programının tanıtımı merkezimizin Girişimci Eğitmeni Arzu URGAN tarafından yapıldı. Genç istihdamı artırmak ve gençlerin erken yaşlardan itibaren girişimcilik ekosistemine dâhil edilmesi ve iş kurma becerilerinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen programda kadın girişimciler, girişim ve iş dünyasında karşılaştıkları tecrübelerini gençlere aktararak onlara rehberlik etti.

Program, İnovasyon Merkezi tarafından gerçekleştirilen “Lise Girişimcilik Programını” tamamlayan Osmangazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi Alanı öğrencilerine katılım belgelerinin takdim edilmesiyle sona erdi.