WEB TASARIM EĞİTİMİ

WEB TASARIM EĞİTİMİ

Bu dersleri başarıyla tamamlayan öğrenciler bir internet sitesi tasarımının nasıl yapılacağını, tasarım programlarını etkin bir şekilde kullanarak kendi istekleri doğrultusunda web sayfaları tasarlamayı, tasarıma uygun bir şekilde HTML, CSS, JS gibi dillerle web sitesinin ön yüzünü kodlamayı ve tasarlanan web sayfalarını belirli aralıklarla güncellemeyi öğrenir. Dünyada sürekli gelişen teknoloji ve tasarım trendlerine ayak uydurmak, Web sayfalarını yayına almak, web sayfalarını temel SEO yapısına uygun hale getirmek, HTML ve CSS yazıp okuyabilmek, içerik yönetim sistemleri kurulumunu ve gerekli ayarlamalarını yapmak için gerekli beceriler geliştirir. Öğrenciler WordPress, Joomla CMS kurulum ve ayarları, WYSIWYG kullanımı ve web sitesi tasarımı yapabilir. Bu süreçte nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve son olarak tasarımın nasıl koda çevrileceğini öğrenirler.

Kurs İçeriği:

– Sublime Text ve Notepad++ kullanarak CSS ve HTML yazmayı öğrenmek.
– HTML5 elementlerini kullanarak temel seviyede web sayfası oluşturmak.
– CSS kullanarak web sayfası tasarımını düzenlemek menüler oluşturmak.
– HTML5 ve CSS kullanarak Web formları ve tablolar oluşturmak.
– Adobe Dreamviewer kullanımını öğrenmek.
– Filezilla, Cute FTP, Core FTP vb, FTP Programlarıyla hazırlanan web sitelerini hostinge yükleyerek web sitesini – çevirimiçi hale getirmek.
– Hosting almayı öğrenmek ve gerekli ayarları yapmayı öğrenmek.
– MYSQL, veritabanı isimlendirmeleri ve şifrelemesi, web mail kullanımı, subdomain oluşturmak, parked domain kavramlarını öğrenir.
– Temel Javascript kodlarını öğrenir.

Eğitmen: Sinan ÇORBACIOĞLU

Hedef Kitle: Lise Öğrencileri (2022 – 2023 eğitim-öğretim yılında Lise Hazırlık, 9., 10., ve 11. Sınıf)

Kursun Başlama Tarihi: 12.03.2023
Eğitim Saatleri: Her Pazar 10:00 – 12:30
Kurs Süresi: 10 Hafta
Kontenjan: 20 Öğrenci

 

ÖNEMLİ NOT: Kontenjan 20 kişi ile sınırlı olup, başvurunun fazla olması durumunda katılımcılar başvurular arasından Birimimizin belirlediği kriterler doğrultusunda belirlenecektir. Etkinliğe kabul edilen katılımcılarla iletişime geçilecek ve mesajlaşma grubu kurulacaktır. Program yüz yüze etkinlik olarak Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnovasyon Merkezi’nde düzenlenecektir. Öğrencilerin İnovasyon Merkezine gelmesinden ve etkinlik sonrasında ayrılmalarından velileri sorumludur. Ayrıca öğrenciler yeme-içme faaliyetlerinden kendileri sorumludur.

Eğitim Yeri: Işıktepe OSB Mh. Arıtma Cd. No:12 (BEBKA Binası) Nilüfer/BURSA

(Toplu ulaşımı kullanmak isteyenler Küçük Sanayi veya Organize Sanayi metro durağından 35/S nolu ring otobüsleri ile ulaşım sağlayabilir.)

SORULARINIZ VE ÖNERİLERİNİZ İÇİN: inovasyon16@gmail.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

Başvurularımız dolmuştur. İlginiz için teşekkür ederiz.

Ziyaretçi Yorumları (1)
  1. Yakub Öztürk dedi ki:

    Bunu çok merak ediyorum öğrenmeyi bekliyorum